Begalybe.lt - nemokami skelbimai

Kaip paskolos gali paveikti jūsų kredito istoriją?

Paslaugos
2023m. Lapkričio 25d., 2118 peržiūros
Paslaugos
2023m. Lapkričio 25d., 2118 peržiūros
Kaip paskolos gali paveikti jūsų kredito istoriją?

Kai kurie žmonės su turimais finansiniais įsipareigojimais tvarkosi ganėtinai prastai. Tai gali reikšti vėlavimą sumokėti įmokas, pernelyg dažną skolinimąsi ar itin didelį paskolų kiekį. Visi išvardinti aspektai neigiamai veikia asmens kredito istoriją. Nors kai kurie žmonės apie tai nė nesusimąsto, šis rodiklis yra itin svarbus. Visgi, pradėkime nuo pat pradžių – kas apskritai yra kredito istorija?

Kas yra kredito istorija?

 

Kredito istorija – tai dokumentas, kuris suteikia galimybę pamatyti konkretaus asmens finansinę situaciją. Įprastai ten nurodyti duomenys apima paskutinius dešimt metų. Kredito istorija yra itin svarbi paskolas teikiančioms įmonėms. Ši puikiai atspindi žmogaus gebėjimą laiku vykdyti turimus finansinius įsipareigojimus. Taigi – kokius duomenis galima pamatyti kredito istorijoje? Dažniausiai šią sudaro tokios dalys:

  • Kredito reitingas. Jeigu turite itin žemą reitingą, tikėtina, jog paskola Jums gali būti apskritai nesuteikta. Kita vertus, kai kurios įmonės, pavyzdžiui, https://www.paskoluklubas.lt pasiskolinti leidžia, tačiau prašo kiek didesnių palūkanų;
  • Pradelsti mokėjimai ir jų istorija. Šie į kredito istoriją patenka tuomet, jei su tiekėju vėluojama atsiskaityti ilgiau nei 30 dienų;
  • Turimi įsipareigojimai ir įmokų dydis;
  • Sąsajos su verslu;
  • Kitų įstaigų domėjimasis asmens kredito istorija.

Kaip galite matyti, kredito istorija parodo visapusišką konkretaus asmens finansinę padėtį. Taigi, tai išties svarbus rodiklis, kuriuo rūpintis reikėtų kiekvienam. 

Kaip paskolos gali paveikti kredito istoriją?

Paskolos, vienu ar kitu būdu, tikrai paveiks Jūsų kredito istoriją. Kiekviena kreditorių įmonė atsižvelgia į tai, kaip konkretus asmuo susitvarko su esamais ar praeityje buvusiais finansiniais įsipareigojimais. Taigi, jeigu turėjote paskolų ir vėlavote mokėti įmokas, tikėtina, kad Jūsų šansai pasiskolinti ateityje sumažės. Žinoma, kuo seniau visa tai buvo – tuo mažiau įtakos šie aspektai turės dabartyje. Visgi, kaip jau minėjome kiek anksčiau, kredito istorija apima paskutinius dešimt metų, todėl šią pagerinti užtruks pakankamai ilgą laikotarpį. Taigi, daug paprasčiau yra apskritai jos nesugadinti. Belieka atsakingai žiūrėti į turimus finansinius įsipareigojimus ir juos vykdyti. 

Kita vertus, Jūsų kredito istoriją taip pat gali paveikti greitieji kreditai. Tai galioja net tuomet, jeigu viską grąžinote laiku. Manoma, kad itin didelis greitųjų kreditų kiekis gali signalizuoti apie žmogaus nesugebėjimą tvarkytis su savo finansais. Dėl šios priežasties juos rekomenduojama imti tik tuomet, kai to labai reikia. 

Dar vienas svarbus aspektas, kurį reikėtų paminėti yra tai, jog kartais tikrinama ne tik konkretaus asmens, tačiau taip pat ir jo sutuoktinio kredito istorija. Dažniausiai tai susiję su didesnėmis sumomis arba skolinimusi ilgesniam laikotarpiui. Taigi, sutuoktinio kredito istorija gali tapti dar vienu faktoriumi, kuris apspręs tai, ar gausite norimą paskolą.

Kaip pagerinti kredito istoriją?

Jeigu praeityje padarėte klaidų, tačiau dabar su pinigais tvarkotės daug sumaniau, tikėtina, kad kredito istoriją norėsite pagerinti. Visgi, tai nėra taip jau paprasta – juk įmonės galės matyti net paskutinių dešimties metų duomenis. Taigi, dažniausiai nesugadinti kredito istorijos būna lengviau, negu ją pagerinti. Tačiau, jei vis tiek norite pamėginti tai padaryti, reikės apsišarvuoti kantrybe. Laikykitės finansinės drausmės ir visuomet laiku apmokėkite įmokas. Tokiu atveju, praeities klaidų įtaka dabarčiai tikrai sumažės. Kaip jau minėjome kiek anksčiau, nesiskolinkite pernelyg daug ir itin dažnai. Jei turimi įsipareigojimai kelia sunkumų, galite apsvarstyti refinansavimo galimybę. Bet kokiu atveju, norint pagerinti kredito istoriją prireiks nemažai kantrybės ir laiko. 

Komentarai

No comments has been added on this post

Pridėti naują komentarą

Norėdami parašyti savo nuomonę turite būti prisijungę - . Prisijungti